Jak se o šperky starat


Víte, jak se správně starat o své šperky, aby vám vydržely co nejdéle? Existuje několik osvědčených rad. Pokud se jimi budete řídit, zprodloužíte jrejich životnost.


1. Perly a polodrahokamy jsou citlivé na chemikálie (například make-up a lak na vlasy, krém, kosmetiku dokonce i cigaretový kouř). Proto je nutné se kontaktu s těmto látkám vyvarovat a též i kontaktu s parfémem.
 

 

2. Šperky si vždy sundejte před koupáním , obzvlášť ve chlorované vodě.

 

3. Nepoužívejte chemická čistidla, pokud se na šperku objeví viditelné znečištění, odstraňte ho měkkým hadříkem. Šperky s polodrahokamy a perlami vyžadují speciální péči a zacházení. Nejlepším a nejjednodušším řešením je odborné vyčištění ve šperkařství. Jelikož šperky z perel ,jsou citlivé na chemii mohou se na ně používat pouze speciální roztoky.

 

4. Vaše šperky by měly být v pořadí Vašeho zkrášlování jako poslední, a jako první, když se svlékáte. 

 

5. Otírejte šperky měkkým hadříkem vždy, když si je skládáte z těla, tak se zbavíte mikročástic potu, prachu nebo krému.

 

6. Ideální místo na úschovu je šperkovnice s měkkokou výstelkou. Uschovávejte je je vždy odděleně od jiných šperků, protože kov těchto šperků by je mohl poškrábat. Vhodné na uskladnění jsou semišové sáčky nebo jiný jemný materiál.

 

6_1

 

 

 

 

 

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem